Renata Kamińska
Właścicielka agencji marketingowej Kamreno

Polsko-brytyjska przedsiębiorczyni, ekspertka w dziedzinie międzynarodowego marketingu

Oddano głosów

Renata Kamińska – właścicielka agencji marketingowej Kamreno - Nominowana do Plebiscytu Lwice Biznesu

Moje osiągnięcia

Zdobyte nagrody, wyróżnienia, statuetki:

  • Nagroda Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego w kategorii Przedsiębiorca Społeczny
  • Finalistka konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych 2022 w Wenecji
  • Finalistka Konkursu Książka na Lata Portalu o literaturze Granice.pl
  • Ukończone szkolenia, kursy, warsztaty, studia, studia podyplomowe: studia magisterskie z Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Marketing, Komunikacja i Globalizacja na Syddansk Universitet w Odense w Danii, Be-a Education kursy: Psychologia Dziecięca, Psychologia Zwierzęca.

Czym się zajmuje

Jest polsko-brytyjskim przedsiębiorcą, ekspertem w dziedzinie międzynarodowego marketingu, właścicielką agencji marketingowej Kamreno, mentorem w London Centre for Entrepreneurs i Intercell Network.

Członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i Women’s Business Link (WBL).

Autorką edukacyjnych książek dla dzieci o przygodach psa Hektora, działaczką społeczną oraz inicjatorką projektu „Hektor & Przyjaciele” na rzecz popularyzacji edukacji pozaszkolnej i rozwoju empatii wśród najmłodszych.

Za swoją działalność otrzymała nagrodę Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego w kategorii Przedsiębiorca Społeczny.

Została finalistką konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych 2022 w Wenecji.

W ramach projektu „Hektor & Przyjaciele” wydaje książki edukacyjne dla dzieci i miłośników psów oraz prowadzi pod patronatem Westminster Children’s University warsztaty z rozwoju empatii, kreatywnego pisania oraz na temat wielokulturowości.

Jej książki są rekomendowane przez największy autorytet poprawności języka polskiego, profesora Jana Miodka. Pomagają one rodzicom prowadzić rozmowy z dzieckiem na trudne tematy w oparciu o ich własny system wartości i wiedzę.

Jej pierwsza książka pt. „Hektor, psia opowieść” (ang: 'Hector, A Dog’ Story’) jest czytana w ponad 16 krajach na 5 kontynentach. Rozwija empatię oraz przełamuje tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej jak: wojna, śmierć, stosunek do Boga, dyskryminacja, porzucenie itd.

Książka znalazła się na liście rekomendowanych książek o zwierzętach Portalu E-Dziecko wydawanego przez Gazetę Wyborczą oraz hinduskiego Robin Age, Austrialian Dog Lover, angielskiego Your Dog Magazine i innych. Druga książka pt. „Hektor i wehikuł czasu” to wartka, pełna przygód opowieść o podróży psa Hektora, uwrażliwiająca na wielokulturowość, współczesne problemy i zagrożenia m.in. pandemii, zmiany klimatu, brexitu, ruchu BML, itd. Jest inicjatorką charytatywnego projektu „Hektor i Przyjaciele dla Ukrainy”, w ramach którego zorganizowała tłumaczenie swojej książki „Hektor, psia opowieść” na język ukraiński (ukr. Hektor, Sobacha Istoriya), a następnie podarowała bezpłatnie ukraińskim dzieciom 1300 książek. Książki przekazano za pośrednictwem organizacji pomagających dzieciom.

Książki trafiły do dzieci m.in. w placówkach opiekuńczych i poradniach psychologicznych w Polsce, szkołach na Ukrainie, w Anglii i Francji.

Druk książek został sfinansowany z publicznej zbiórki zorganizowanej przez nią oraz przy wsparciu kilku organizacji.